Bireysel Nefes Teknikleri Seansları, doğru nefes almayı öğrenmek, diyafram kullanımını geliştirmek, nefes kapasitesini arttırmak, amaca yönelik nefes tekniklerini kullanabilmek ve nefes farkındalığı geliştirmek amacıyla kullanılan etkin uygulamaları içerir.

Doğru Nefes çalışmalarının amacı, zamanla orijinal nefes alış verişinden uzaklaşıp yetersiz hale gelen nefes kapasitesinin ve zamanla kullanımı kısıtlanan diyaframının geri kazanımıdır. Kişi doğru nefes alıp vermeye başladığında, bedenin dengeye girmesi, korku ve endişelerden özgürleşmesi, stresi yönetebilmesi, duygularını kontrol edebilmesi, sınırlayıcı inanç ve davranış kalıplarını dönüştürebilmesi mümkün olur.

Amaca yönelik nefes teknikleri ile, motivasyon, konsantrasyon, gevşeme, stresten özgürleşme, duygu kontrolü, kilo kontrolü, etkin konuşma ve daha birçok konuda fayda sağlamak mümkündür.

Nefes Farkındalığı, kişinin anı yaşamasını, andaki potansiyelleri keşfedip hayata geçirmesini, bedenini, duygularını ve düşüncelerini keşfedip dönüştürmesini sağlar.

Bireysel seanslarda tüm bu amaçlara yönelik teknikleri öğrenebilir ve uygulamanın başladığı andan itibaren bedensel, zihinsel ve ruhsal dönüşüm deneyimlenebilir.