İlişki koçluğu seansları, mutlu ve doyum dolu ilişkiler yaratmak adına, bireylere ve çiftlere yönelik oluşturmuş etkin uygulamaları içerir. Seanslar boyunca, çiftlerin ilişkilere yaklaşımı, ilişkiden neler beklediği, ilişkiye ne kadar katkı sağladıkları, ilişkide nasıl roller aldıkları ve geçmiş deneyimlerinin ilişkiye nasıl yansıdığı gibi birçok alanda farkındalık yaratılır. İlişkide yaşanan iletişim sorunlarının keşfedilmesi, gelişim alanlarının belirlenmesi ve bu alanlarda yol alınması noktasında çifte eşlik edilir. Birer birey olarak, kendileri ile ve birbirleri ile kurdukları ilişkiyi geliştirmeleri konusunda yol almaları teşvik edilir. İlişkinin dönüşümüne yönelik kilit sorular ve uygulamalar ile karşılıklı güvene ve açık iletişime dayalı, sağlıklı sınırların bulunduğu bir ilişki kurabilmeleri sağlanır.

Bu dönüşümü birlikte yaratmak isteyen çiftlerin yanında, mevcut ilişkisi daha iyi hale getirmeyi ve sağlıklı bir ilişkiye başlayabilmeyi hedefleyen tüm bireyler de ilişki koçluğu seanslarından yararlanabilirler.

İlişki Koçluğu seanslarıma katılan çiftler ve bireyler, ilişki koçluğu uygulamalarının yanında, ilişkilere özel uyguladığım nefes tekniklerinden de yararlanabilirler.